0 Кошик 0 грн
Каталог товарів

Передпосівна обробка ґрунту: вибір оптимальної в роботі дискової борони

На завершальному етапі підготовки земельних наділів до посівних робіт важливу роль відіграє якісно виконане боронування ґрунту - ефективна передпосівна обробка сприяє збагаченню ґрунту корисними мікроелементами, насичує киснем, вологою, стримує зростання бур'янів. Подрібнені пожнивні залишки і бур'яни, перемішуючись з землею, утворюють поживний компост, який збагачує ґрунт корисними мікроелементами, що, в свою чергу, сприятливо позначається на врожайності.

Вибір дискової борони безпосередньо залежить від розмірів посівних площ, особливостей ґрунту на ділянці і потужності використовуваної техніки. На сучасному ринку спеціалізованої техніки широко представлені різні моделі - навісні дискові борони до мінітратора і трактора Bomet з шириною захвату від 1,3 м до 3,15 м, тракторні борони 1BQX 1.3, 1.5, 1.7, борони роторні до мотоблока S24 (РБ1), Zirka-105 (РБ2), Нева (РБ3).

Все тракторні дискові борони мають подібні основні вузли (робочі секції) - набір сферичних зубчастих або круглих опуклих дисків з борованої сталі, посаджених на сталеві осі. Кількість робочих секцій і дисків на кожному ряду залежить від конкретної модифікації тракторної борони. На польських боронах Бомет до трактора встановлюється від двох до чотирьох робочих секцій з кількістю зубчастих дисків - від 6 до 12 дисків в одному ряду.

Секції закріплюються на потужних профільних рамах за допомогою регульованих болтових з'єднань, які дозволяють змінювати кут атаки в межах від 7 ° до 22 °, з урахуванням складності ґрунту і особливостей рельєфу. Польські борони на трактор Bomet відмінно справляються з  щільними дернистими ділянками, інтенсивно розпушують ґрунт на глибину до 17 см. Багато моделей оснащуються прикочуючим барабаном, призначеним для розбивання великих земляних грудок і вирівнювання поверхні поля.

Для ділянок середніх розмірів, відмінно підійдуть двосекційні дискові борони 1BQX з міцною посиленою рамою і двома робочими вузлами - по дев'ять зубчастих дисків на кожній секції. Ширина захоплення у даній моделі становить 1,3 - 1,7 м, глибина обробки до 12 см. Конструкція відрізняється підвищеною міцністю, рама виконана з товстостінної профільної труби, корпус покритий спеціальною антикорозійною фарбою.

Роторні дискові борони призначені для роботи з мотоблоками, мають просту конструкцію, що складається з трьох або чотирьох сталевих дисків з 6 пазами. Диски закріплені на валу - до крайніх точок пазів, під певним кутом, приварені сталеві ріжучі пластини. При роботі мотоблока борона, що обертається, за допомогою пластин розрізає великі фракції ґрунту, а потім, разом з дисками активно розпушує ґрунт до дрібної фракції, одночасно вирівнюючи поверхню. Найбільш ефективно використовувати парну  кількість секцій з протилежними кутами нахилу пластин. Також пристрій можна використовувати для осінньої оранки сидератів.

Проста універсальна зубова борона РБ4 підходить для обробки ґрунтів будь-якої складності, включаючи цілинні ділянки, зарослі багаторічними травами. Має повністю розбірну конструкцію - раму, що складається з декількох подовжніх вигнутих і поперечних прямих сталевих смуг з робочою шириною 60 см і 20 гострих сталевих зубів. Елементи збираються в єдину конструкцію і надійно закріплюються гайками. Зубова борона приєднується до додаткової рами ланцюгами і агрегатується до мотоблоку одноточковим навішуванням.

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Рекомендовані товари