0 Кошик 0 грн
Каталог товарів

Посівна 2022: вибираємо сівалку зернових та овочевих сільгоспкультур

Весняний період, мабуть, найвідповідальніший час для будь-якого аграрію – щоб отримати високий урожай восени, необхідно правильно провести посівні роботи навесні, висадити зернові та овочеві культури вчасно, у найбільш сприятливих погодних умовах.

За наявності спеціалізованого обладнання – зернових та овочевих сівалок, цей важливий етап можна виконати максимально ефективно та швидко, за короткий час обробляючи досить великі площі.

Універсальна конструкція сівалок дозволяє якісно виконувати повний цикл посадкового процесу – нарізати борозни, закладати насіння в утворену колію та акуратно прикривати висаджену культуру землею. На деяких моделях додатково встановлюються розгладжуючі, притискні котки та спеціальні сталеві пластини для розрівнювання поверхні поля. Більшість агрегатів укомплектовуються туковими механізмами для внесення до ґрунту мінеральних добрив одночасно з посадкою насіння.

Широкий асортимент різних модифікацій дає можливість легко підібрати обладнання під навантаження. У невеликих приватних та фермерських господарствах, які використовують для роботи мотоблоки, найкращим варіантом буде вибір зернових та зернотукових сівалок (СЗ 5-95Д, СЗ 6-115У, СЗТ 2ВJ-5F та ін.) з можливістю обробки від однієї до восьми рядків або овочевих сівалок (СМ-1, СМ-2, СМ-2М) із кількістю секцій 1 – 3 шт.

Всі моделі зернових сівалок до мотоблоків оснащені довгим металевим завантажувальним бункером, котушковими або дисковими апаратами з функцією точного висіву. Агрегати мають у своєму розпорядженні налаштування міжрядної ширини (15 - 70 см) шляхом переміщення робочих блоків уздовж рами, і глибини посадки (5-10 см), за рахунок зміни висоти сошників. Висівні механізми запускаються ланцюговим приводом від коліс-ґрунтозачепів під час руху техніки.

Головна особливість овочевих сівалок СМ-1, СМ-2, СМ-3 - повністю автономні секції, що висаджують, з окремими бункерами, приводними механізмами, ґрунтозачепами і опорними колесами. У двох або трирядних пристроях секції фіксуються на рамі рухомими кріпленнями з можливістю зміни міжрядної ширини. Овочеві сівалки СІ9, СІ10, СТВ-2 мають один загальний ланцюговий привод, можуть оснащуватися плоскими або комбінованими загортачами (ущільнюючими котками з обтяжувачами та рухомими ланцюгами).

Для виконання великих робочих обсягів потрібні потужні продуктивні агрегати, такі як тракторні зернові та зернотукові сівалки СД8, СЗЧ10Р, СЗТ 2ВJ-5F, СЗТ-1, СЗТ-2, С3Т 2BFX-10, С3Т 2BFX-12, Т-25 , 2BFX-16, 2BFX-18 СЗТ, 2BFX-20, СЗТ 2BFX-22, СЗТ 2BFX-24. Це обладнання призначене для обробки від 10 до 24 рядків із шириною захвату до 135 - 345 см.

Завантажувальні бункери можуть мати два відсіки - для насіння і сипких мінеральних добрив, налаштування котушкових апаратів під розмір насіння, що висаджується, виконується спеціальним гвинтом на бічній стінці бункера. Агрегати мають в своєму розпорядженні регулювання глибини посадки і ширини міжрядь, в моделях СД8, СЗЧ10Р, СЗТ 2ВJ-5F, СЗТ-1 висівний механізм працює від приводного ланцюга коліс-ґрунтозачепів.

Лінійка зернових сівалок С3Т 2BFX має більш складну конструкцію - висаджувальні та тукові механізми запускаються двома бічними ланцюговими приводами барабана, що прикочує. Агрегати оснащені дводисковими сошниками з регульованою глибиною посадки, з різницею закладення насіння та мінеральних добрив у кілька сантиметрів. Широкий металевий бункер закривається кришкою, у верхній задній частині, по всій ширині бункера, встановлений оглядовий майданчик, знизу закріплений барабан зі сталевими притискними пластинами. Спереду на спеціальних кріпленнях зафіксовано вісім дисків для розрівнювання колісної колії від трактора.

Функціональні універсальні овочеві сівалки СТП та СМП можуть обробляти до 12 рядків за один прохід, призначені для точної посадки овочевих та інших видів культур з подібними нормами посіву – капуста (різні сорти), салат, цибуля, часник, морква, редис, буряк, томати, горох, кабачки, соя, баклажани, перець та ін.

Агрегати оснащені закритими прозорими пластиковими бункерами з висівними барабанними механізмами на підшипниках. У моделях СТП висаджувальні апарати запускаються ланцюговим приводом переднього розгладжуючого котка, на СМП приводний ланцюг працює від заднього барабана, що прикочує, а приводний механізм забезпечений блоком змінних зірочок для регулювання кроку посадки (при зміні передавального відношення і заміни дозуючого елемента). На сівалках типу СТП є коробка передач з важелем управління, для налаштування потрібного режиму висіву - пристрій має шість режимів і нульовий показник, що вимикає дозуючі апарати. Рухливі кріплення сошників дозволяють регулювати міжрядний інтервал (4-12 см) і глибину посадки до 7 см, спереду встановлені дві сталеві пластини, що розрівнюють, ззаду закріплений широкий прикочуючий коток, що закриває висаджене насіння ґрунтом.

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Рекомендовані товари