0 Кошик 0 грн
Каталог товарів

Розпушення і перемішування поверхневого шару ґрунту: обираємо ефективний культиватор

Гарний врожай неможливий без ретельно підготовлених посівних площ. Перш ніж висаджувати будь-яку культуру, застояний після тривалого зимового періоду ґрунт необхідно «розбудити» - добре оброблений ґрунт збагачується киснем, вологою і, відповідно, посадковий матеріал отримує всі необхідні для швидкого росту корисні речовини.

Правильна обробка включає в себе кілька основних етапів - попереднє розпушування, вирівнювання ґрунту, знищення бур'янів і догляд за пророслими культурами в період вегетації.

На ринку сільгосптехніки представлений великий асортимент спеціалізованого обладнання, призначеного для виконання окремих операцій, і агрегати, що поєднують в собі кілька функцій - культиватори для передпосівної та суцільної обробки, міжрядні культиватори та універсальні.

Для невеликих приватних угідь і дрібних фермерських господарств ідеально підійдуть культиватори до мотоблока - передпосівні і просапні, плоскорізи КУ8, КУ9, міжрядні культиватори Їжачки КУ6, КУ10, КУ19, аналогічні модифікації. Це негабаритні маневрені моделі, призначені для техніки потужністю від 6 кінських сил, як правило, оснащені невеликими комплектами робочих знарядь (2-3) - стрілоподібними лапами, односторонніми плоскорізами, роторними або дисковими розпушувачами з шипами.

Такі прополювальні культиватори відмінно працюють на різних ґрунтах, дуже зручні для догляду за ділянками з нестандартною площею - невеликий розмір забезпечує ефективну обробку навіть у важкодоступних місцях. Наявність рухомих сполук дозволяє легко регулювати відстань і глибину обробки. При необхідності, на передпосівні культиватори можна встановити додаткові інструменти КУ1, Ку3, КУ5, КУ6, або повністю замінити іншим набором.

Посівні площі середніх і великих розмірів потребують більш потужної техніки, розрахованої на підвищені робочі навантаження. У цьому випадку оптимальним рішенням буде використання універсальних культиваторів, здатних виконувати всі етапи обробки - розпушування, видалення бур'янів, подрібнення ґрунту, вирівнювання поверхні, підгортання. Такі культиватори міжрядної і суцільної обробки встановлюються до мототрактора, мінітрактора і трактора потужністю від 12 до 40 кінських сил одноточковим або триточковим навішуванням, оснащені комплектом необхідних робочих знарядь, з можливістю монтажу подібних додаткових інструментів.

На міжрядних культиваторах КУ14, КУ15, КУ16, КУ17, КУ18 встановлені незалежні робочі секції, оснащені плоскорізами, стрілоподібними лапами і опорними колесами. Всі робочі вузли зафіксовані на рамі рухливими регульованими кріпленнями, робочі знаряддя також мають кронштейни, які настроюються, що дає можливість швидко демонтувати окремі елементи або повністю змінювати комплектацію. На опорні колеса встановлені демпферні пружини, що дозволяють ефективно використовувати культиватори міжрядного обробітку на будь-якій місцевості, включаючи ділянки з нерівномірним рельєфом.

Передпосівні культиватори і культиватори суцільної обробки бувають стрілоподібні і пружинні - в першому випадку, робочі знаряддя уявляють собою міцні сталеві стрілоподібні лапи, у другому, розпушувачі можуть мати вигнуту або S-подібну форму. У пружинних культиваторах КН -1,8П, КПН-1,8, КН-1,4П, КУП-1,6У, КУП2,0У, польських Бомет 1,5 М, 2,1 м, 2,6 м, 2,8 м, лапи часто забезпечені двосторонніми знімними долотами, які підвищують продуктивність обробки площ з важкими щільними ґрунтами.

Ці культиватори відмінно підходять для змішування мінеральних добрив з ґрунтом, мають зварений підрамник для установки ємності з мінеральними речовинами. Багато з культиваторів суцільної обробки забезпечені прикочуючими барабанами, призначеними для розрівнювання ґрунту і прикочування обробленої поверхні.

Окремо слід відзначити лінійку польських культиваторів Bomet для мінітракторів - надійні функціональні багатосекційні агрегати (від 3 до 9 секцій), укомплектовані розпушувачами, стрілоподібними лапами і підгортальниками з налаштованими крилами відвалу. Міжрядні культиватори Bomet мають всі необхідні регулювання, відрізняються високою продуктивністю, ідеально підходять для обробки великих площ будь-якої складності. Ширина робочого захвата деяких агрегатів доходить до 5,6 м, ширина міжрядь становить від 62,5 до 67,5 см.

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Рекомендовані товари