0 Кошик 0 грн
Каталог товарів

Сільгоспвиробники не поспішають інвестувати в зрошувальні системи

Для українських грунтів настає дуже небезпечна ситуація. В умовах засухи проблема їх деградації може придбати признаки экологічної катастрофи.
В світлі площа зрошувальних земель кожен рік збільшується на 1%, а в Україні за двадцять років вона зменшилас на 70%, сповіщає доктор экономічних наук Житомирского національного агроекологічного університету Віталій Данкевич.

Наприклад, ефективність прибавки урожаю від врощування олійних культур на поливі в зрівнянні з середніми показниками складає 0,69 т/га. При цьому при вирощуванні сої на поливі прибавка урожаю є самою високою – 0,94 т/га, тоді як соняшник – 0,49 т/га. Зараз в світі зрошується близько 270-300 млн га. Поливні землі забезпечують 40% світового виробництва продовольства, займаючи лише 18% площі сільгоспугідь.

«В Україні площа наявних зрошувальних земель, по даним Державного агенства водних ресурсів, – близько 2,17 млн га, з яких власне зрошується лише чверть.

– 505 тис. га. Чому в Україні не розвивається система орошення? Фінансувати будування чи відновлення зрошувальних систем – це дорого», – пояснв експерт.

ПЗ його слів, розширення зрошувальних площ обійдеться сільгоспвиробнику приблизно $ 2,6 тис. на га.

Незважаючі на суттєві збитки, які аграрії отримують від засух, сільгоспвиробники не поспішають інвестувати в зрошувальні системи, тому що в умовах дії мораторію на продаж землі, близько 90% сільгосппідприємств працюють на орендованій землі.

«Невпевненість в тому, що завтра можливо буде продовжити господарство на орендованих землях і неможливість купити їх в рамках діячого законодавства, стримують наміри вкладати кошти в довгострокові проекти, одним з яких є модернізація, встановлення і розширення зрошувальних систем», – підсумував учений.

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*