0 Кошик 0 грн
Каталог товарів

Висівання зернових та овочевих сільгоспкультур: вибір ефективної сівалки

Майбутній урожай безпосередньо залежить від ефективності посівних робіт, а наявність сучасної професійної техніки здатна повною мірою забезпечити високу якість робочого процесу, як на невеликих приватних ділянках, так і в масштабах великих фермерських господарств.

Сучасний ринок пропонує величезний асортимент спеціалізованого обладнання - зернові та овочеві сівалки на мотоблоки, мототрактора і мінітрактора, що виконують весь цикл посівних робіт - формування борозни, висадку насіннєвого матеріалу, закладення і вирівнювання рядків. Багато сівалок додатково оснащуються туковими апаратами, що дозволяє в рази збільшити ефективність посівного процесу, за рахунок збагачення ґрунту мінеральними добривами безпосередньо під час висадки.

Як і будь-яка інша спеціальна техніка, сівалки до мототрактора або мотоблока підбираються з урахуванням передбачуваного експлуатаційного навантаження. Для приватного користування або обробки невеликих фермерських наділів буде досить одно-, дво-, три-, чотирирядної зернової або овочевої сівалки С2, СМ-2, СМ-2М, СТВМ, СВ-9, СТВ-2 (Сi1).

Це надійні прості агрегати, зі зручним регулюванням основних функцій - глибини посадки (від 1 до 10 см) і ширини міжрядь (від 16 до 70 см), багато з них мають функцію точного висіву, що дозволяє налаштовувати агрегат під висадку певних видів сільгоспкультур. Висівні секції з'єднані з лаповими або кілеподібними сошниками гнучкими насіннєпроводами, за якими насіння подається в борозни. Працюють зернові або овочеві сівалки від ланцюгового приводу коліс-ґрунтозачепів.

У моделях СМ-4, СМ-4 М ланцюговими приводами оснащений кожен висівний блок, на овочевих сівалках СТВ-2 (СІ1), СТВ-2 (СI5) передбачений один загальний привід, а сівалка до мототрактору СТВМ-4 обладнана двома приводними механізмами - по одному на кожну пару дозуючих апаратів. Більшість моделей постачаються додатково туковими апаратами, бункери в таких сівалках діляться на дві секції - для зернових культур і для добрив. Дане обладнання агрегатується на мототехніку потужністю від 6 кінських сил.

Більш потужні моделі - зернотукові сівалки СЗТ 2ВJ-5F, СД8-У можуть використовуватися в приватних і фермерських господарствах для одночасного висаджування і внесення добрив на ділянках середніх і великих площ. Агрегати оснащені довгими металевими бункерами з двома відсіками, лаповими або дисковими сошниками, висівними апаратами котушкового типу. Мають регулювання ширини міжрядь, глибини посадки, і спеціальний гвинт для настройки котушок під висаджувальну культуру. Дозуючі пристрої запускаються в роботу від загального ланцюгового приводу коліс-ґрунтозачепів, призначені зернові сівалки для мотоблоків потужністю від 8 кінських сил або мототракторів потужністю 12 - 15 кінських сил.

Лінійка зернотукових сівалок С3Т 2BFX, Т-25 2BFX-14 розрахована на високі експлуатаційні навантаження. Дані агрегати обробляють від 10 до 24 рядків, виконуючи весь цикл посівних робіт, включаючи заключний етап загортання насіння за допомогою заднього прикочуючого котка і вирівнювання поверхні поля пружними пластинами. Висівні і тукові апарати працюють від ланцюгового приводу прикочуючого котка, в передній частині рами є вісім дисків, що закривають сліди від транспорту,який рухається. Агрегатуються ці зернотукові сівалки на мінітрактора потужністю до 55 кінських сил, можуть використовуватися для посіву зернових, зернобобових і дрібнонасіннєвих культур, з одночасним внесенням в ґрунт сухих добрив.

Універсальна польська сівалка Bomet Scorpius S004 / 2-m.3,0 х 23 відрізняється високою точністю висаджування зернової і овочевої культури, обладнана висівними барабанами з набором комірок різної форми, може оснащуватися анкерними, одно- або дводисковими сошниками, має великий бункер на 576 л . У роботу запускається ланцюговим приводом від ВВП техніки.

Окремо варто відзначити високопродуктивні овочеві сівалки точного висіву СТП і СМП для мінітракторів потужністю від 18 кінських сил і мототракторів потужністю від 6 кінських сил. Це сучасні моделі вітчизняного виробництва, що мають деякі відмінні риси в конструкції. Так, наприклад, овочеві сівалки СТП, які обробляють від 6 до 12 рядків одночасно, оснащені регульованими розрівнюючими пластинами і розгладжуючим котком, встановленими перед сошниками для підготовки ґрунту до посіву. У задній частині рами знаходиться прикочуючий коток, що розбиває ґрунт до дрібної фракції, яка закриває висаджену культуру. Працює дана овочева сівалка для міні-тракторів від ланцюгового приводу розгладжуючого котка, має шість позицій норми висіву, що регулюються за допомогою коробки перемикання передач на приводному пристрої.

В овочевих сівалках СМП, ланцюговий привід розташований на задньому прикочуючому котку, а крок посадки регулюється в результаті зміни передатного відношення і заміни дозуючого барабана. Ці сівалки точного висіву мають регульований міжрядковий діапазон і глибину посадки. Максимальна продуктивність агрегатів становить - від 0,3 до 0,4 га/год, при робочій швидкості техніки 5-6 км/год.

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Рекомендовані товари